Pentagramy to symbole charakterystyczne dla wielu kultów, w tym satanistycznych. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że z kultem tym utożsamiany jest przede wszystkim pentagram odwrócony, zwany również czarnym. W białej magii powszechnie jest zaś wykorzystywany pentagram biały, zwany także ochronnym. Co warto byłoby o nim wiedzieć?

Poznaj pentagramy białe

Pentagramy białe kojarzone są przede wszystkim z magią białą, która stoi niejako w opozycji do tak zwanej magii czarnej. Istnieje bardzo wiele rytuałów w magii białej, które mają nas ochraniać przed szkodliwym i niebezpiecznym działaniem magii czarnej. Nie powinien więc dziwić fakt, że pentagram biały stanowi jedną z form ochrony przed szkodliwymi praktykami, urokami oraz wpływami satanistycznymi. Pentagram biały posiada wiele innych nazw. Bywa on określany często mianem pentagramu prostego, ale nierzadko nosi on również nazwy stóp wiedźmy czy czarcich ogonów. W magii białej, symbol ten kojarzony jest również ze sferą sacrum. Pięć ramion gwiazdy utożsamianych jest z pięcioma żywiołami: powietrzem, ziemią, ogniem, wiatrem oraz światłem. Niektórzy kojarzą również symbol pięcioramiennej gwiazdy z ludzkimi zmysłami.

Jakie znaczenie posiadają białe pentagramy?

Nie ulega wątpliwości, że pentagramy proste mają za zadanie chronić nas przed szkodliwymi siłami. Pentagramy białe nierzadko wpisywane są w okrąg. Pentagramy o takim wyglądzie nazywane są również pentaklami. W przeciwieństwie do pentagramów czarnych, nie opatruje się ich jednak symbolami takimi jak węże, głowa kozła czy szatana. Ze względu na ochronne działanie pentagramów białych, bardzo często wykorzystywane są one jako amulety. Tego typu amuletów nie brakuje między innymi w sklepach z artykułami ezoterycznymi. Każdy, kto decyduje się na systematyczne noszenie pentagramu białego może być pewien jego dobroczynnego działania. Nawet jeżeli na co dzień go nie poczujemy, pentagram biały będzie ochraniał nas przed złymi urokami oraz przed klątwami, które ktoś na nas rzuca. Bardzo istotne jest jednak to, aby symbol ten nosić z wiarą. W przeciwnym bowiem razie może on nie zadziałać zbyt skutecznie. Nie ulega wątpliwości, że dzięki białym pentagramom możliwe jest wzmocnienie działania wielu rytuałów magicznych. Wisiorek z pentagramem warto mieć na swojej szyi szczególnie wtedy, gdy przeprowadzamy ważny dla nas rytuał oczyszczający z wykorzystaniem czarnej lub białej świecy. Amulet z białym pentagramem warto zabierać ze sobą także do nowych miejsc oraz w wakacyjną lub służbową podróż. W podróży może nas on ochronić przed kradzieżami lub też przed zagubieniem niektórych cennych dla nas przedmiotów, takich jak na przykład portfel.